טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או טשטוש  

אנשים השוקלים לבצע טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או טשטוש מבקשים זאת בדרך כלל עקב אחת מהסיבות הבאות:
⦁    חרדה מטיפולי שיניים – חרדה דנטלית היא עניין נפוץ. עד 25% מהאוכלוסייה סובלים מרמה זו אחרת של חרדה דנטלית. ביצוע של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מאפשר לחוששים מכך לעבור טיפול שיניים בקלות רבה, שכן במהלך הטיפול הם רדומים ואינם מודעים למתרחש סביבם.
⦁    ביצוע מהיר של טיפול – קשה לאדם לשבת יותר מאשר שעתיים בכיסא רופא שיניים. כאשר מבצעים טיפולי שיניים בהרדמה מלאה, יכול אותו אדם לבצע טיפולי שיניים רבים במשך כמה שעות.
⦁    רפלקס הקאה מוגבר – ישנם אנשים הסובלים מרפלקס הקאה מוגבר. כניסה של מכשירים או לקיחת מידות עם חומרים בפיהם עשויה לגרום להם לתחושת הקאה בלתי נשלטת. טיפול שיניים בהרדמה מלאה או אפילו רק טשטוש, מביא לירידה ניכרת ברפלקס ההקאה הנ”ל והטיפול הופך לקל יותר.
⦁    טיפולים מורכבים – טיפולים כירורגיים העשויים לערב דימום רב, בעיקר באזורים אחוריים הקרובים לגרון, או ביצוע ⦁    שתלי זיגומה באזור הקרוב לעיניים, רצוי שיבוצעו תחת הרדמה מלאה או טשטוש.
⦁    נוחות מוגברת של טיפול – בטיפולים מורכבים כמו ביצוע ⦁    השתלת שיניים ביום אחד בפה מלא, אין חובה לבצע סוג זה של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה או תחת טשטוש. עם זאת, אם מחליטים כן לערב הרדמה או טשטוש, התהליך הופך קל יותר, ובדרך כלל גם לא זוכרים דבר מהאירוע. הרבה יותר קל לישון ולצאת עם פה חדש מאשר לחוות את התהליך בערות מליאה.
ההבדל בין טיפולי שיניים בהרדמה מלאה לטיפולי שיניים בטשטוש     
⦁    טשטוש קל באמצעות כדור – כל שעליך לעשות זה להגיע שעה לפני הטיפול ולקחת כדור מיוחד שרוקחים למעננו. אחרי כשעה תרגיש נינוח מאד, רגוע ואפילו קצת מנומנם. השפעת הכדור מאפשרת לנו לעבוד במשך כשעתיים. אתה עדיין בהכרה, אבל לא ממש אכפת לך שמטפלים בך. טיפול זה מומלץ לבעלי חרדה קלה, למעוניינים להקל על עצמם במהלך טיפול ארוך, או לבעלי רפלקס הקאה מוגבר.
⦁    טשטוש עמוק באמצעות מרדים – אנו מזמנים רופא מרדים למרפאה, והוא מטשטש אותך בהרדמה ורידית. רוב הזמן אתה מטושטש ברמה גבוהה מאד, ולעיתים המרדים מחזיר אותך ליותר הכרה כדי לראות שאתה בסדר, ושוב מעמיק את הטשטוש. לסיכום, אתה מטושטש, אך אינך מורדם. רמת ההכרה שלך שולית, אך היא עדין שם. טיפול זה מתאים לאנשים עם חרדה קלה עד בינונית.
⦁    טיפול שיניים או השתלות שיניים תחת הרדמה מלאה – רופא מרדים עושה שימוש בתרופות באמצעות טפטוף לווריד. במהלך הטיפול, מכונות הרדמה עושות ניטור של כל הסימנים החיוניים, ואתה ישן לחלוטין ואינך בהכרה כלל.

צור/צרי קשר
arrow&v

                                                 תודה על המשוב!

כתובת : יפת 120 תל אביב-יפו

ניתן להגיע בכל אמצעי התחבורה הציבורית לבירור לגבי קווי אוטובוסים 

להגעה נא ללחוץ על הקישורים הבאים:

לקווי אוטובוס דן: 

https://www.dan.co.il/lines/linedetails.aspx?lineinfo=10-

 

לקווי אוטובוס אגד: 

https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Places/1010/83_1_-196162609