השתלות שיניים

שתלים ביום אחד !

Dental_Implants-2.jpg

תכנית טיפול אישית להשתלת שיניים בטיפול אחד 
אנו נבדוק אתכם בדיקה מקיפה הלוקחת בחשבון את מצבכם הרפואי. הבדיקה כוללת צילום פנורמי, בדיקת חלל הפה, מערכת הלעיסה ומראה הפנים והחיוך על מנת להעריך את בריאות הפה שלכם ולהחליט יחד אתכם על תכנית הטיפול המתאימה ביותר עבורכם .
 

מה זה שתלים ומה תפקידן?

 

שתלים דנטלים הם בעצם שיניים תחליפיות לשיניים המקוריות לחסרי שיניים ובאמצעותן נוכל לחזור לחייך במידה שחסר שיניים קדמיות לטחון וללעוס במידה שחסר שיניים האחוריות.

שיקום הפה באמצעות שתלים דנטליים מהווה כיום דרך טיפול מקובלת ונפוצה מאוד, שתלים הדנטליים נותנים מענה מצויין ברמה האסטתית, ברמת הנוחות של המטופל ובבריאות השיניים. הם מאפשרים לשחזר את תפקודו התקין של הפה ושל מערכת הלעיסה.

 תהליכי פיתוח עולמיים ושיטות אבחון מתקדמות מאפשרות קליטה מוצלחת של שתלים בשיעור גבוה שנע בין 90%-95%.

השתל הדנטלי הוא גוף מתכתי קטן, דמוי בורג, המוכנס לתוך עצם הלסת על מנת לשמש תחליף לשורש השן שנעקרה או החסרה. בחירת סוג השתל ותכנית הטיפול נעשית בהתאם לאנטומיה של הלסת ולנתונים נוספים, כמו מיקום השתל וצפיפות העצם בלסת. החדרת השתל מתבצעת בתהליך כירורגי ובהרדמה מקומית, לאחר החדרת הבורג קיימת תקופת המתנה של 3-6 חודשים המאפשרת את קליטת השתל בעצם.

השלב הבא: על “השורש” המלאכותי מורכב מבנה מיוחד, עליו ניתן לבנות כתר או גשר או לתמוך ולייצב תותבת. השתלים עשויים מטיטניום: מתכת חזקה התואמת ביולוגית לרקמות העצם והחניכיים ועמידה בפני הכוחות הפועלים בפה. שתלי הטיטניום נקלטים בלסת תוך יצירת מגע ישיר והדוק עם העצם.

שתלים דנטליים מתאימים כמעט לכל אדם בוגר, בעיקרון, כל אדם שמצב בריאותו יציב יכול ליהנות משתלים, בתנאי שמבנה וגודל עצם הלסת שלו מתאימים להשתלה, החניכיים שלו בריאים והוא מקפיד על הגיינת הפה.

במקרים בהם העצם אינה מתאימה לקליטת השתל ניתן לבנות עצם ובלסת העליונה, על-ידי הרמת הסינוס. לאחר מכן נדרשת תקופת החלמה שנעה בין שלושה לשישה חודשים, במהלכם השתל עובר אוגמנטציה ומשתלב בתוך העצם. כאשר תהליך זה הושלם בהצלחה מלבישים על השתל את הכתרים.

הסיבות לבחור בנו כוללות בין השאר את הנקודות הבאות: 
מקצועיות, ניסיון רב, גישה לא פולשנית, אמינות לא מתפשרת, שירות אדיב, המלצת לקוחות מכל הלב ומחיר שהוא מתחשב ותחרותי
צוות המרפאה מקצועי ומיומן ובעל מוניטין. אנו מתחייבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בטיפולי השיניים ומאפשרים למטופלים שקט נפשי.  ניסיון עשיר רב שנים בתחום השתלות השיניים ושיקום הפה מהמקרים הקלים ביותר ועד למקרים המורכבים ביותר. אנו מבצעים שיקומי פה ושתלים על בסיס יומיומי.  אנו מתמחים בהשתלות שיניים בגישה זעיר פולשנית המביאה להחלמה מהירה יותר למטופל, ולקיצור זמן הטיפול.   שיעור ההצלחה העצום כולל אמינות ואחריות לטיפול מתוך ביטחון באיכות הטיפולים.   למרפאה מטופלים ממליצים ששיפרנו להם את איכות החיים.  המרפאה שמה דגש על אדיבות ומקצועיות והקפדה על יחס אישי והתייחסות למצב הפה, העדפות המטופל, רמת החרדה של ומצבו הכלכלי.   המרפאה נמצאת תחת הקפדה על שמירת תנאי סטריליזציה גבוהים.
המרפאה מקפידה להשתמש בחומרים ושתלים איכותיים במיוחד של החברות המובילות בעולם בתחומים אלו.   המרפאה ממוקמת בתל אביב יפו ועובדת בימים ושעות נוחות למטופלים מה שמאפשר להתאים זמני טיפול שלא מפריעים לסדר היום של המטופלים.
אפשרויות מימון נוחות ב 0% ריבית ותנאי תשלום נוחים.  
כל אלו ועוד מביאים לכך שמגיעים אלינו מטופלים מכל חלקי הארץ ואף מחו"ל.
 

השתלות שיניים ושיטות העמסה מידית 

כשיש דלקות חניכיים, או אי שביעות רצון ממראה הפה והחיוך או רצון להיפטר מתותבת נשלפת, מומלץ להגיע לרופא השיניים מקצועי ולשדרג לשיניים בריאות ואסתטיות בביקור אחד, בשיטות ללא ניתוח מורכב או כואב וללא השתלות עצם.
הרמות סינוס והשתלות עצם הם פרוצדורות פולשניות שאינן מתאימות למצב הבריאותי הכללי של מרבית המטופלים המבוגרים. טיפולים המלווים בכאבים, נפיחות ושטפי דם, מומלץ למבוגרים שבינינו להימנע מהם. 
מלבד שיטת Only on 4-6,  קיימות שיטות נוספות להשתלות שיניים ללא השתלת עצם:
שתלים זיגומטיים– שתלים דנטלים ארוכים שמתחברים ללסת הלחי (הזיגומה), שהינה עצם גבוהה יותר שאיננה נספגת. בצורה זו עוקפים את חוסר העצם הקיים בלסת ונתמכים בעצם חזקה ועמידה.
שיטה זו מתאימה כמובן רק לטיפול בלסת עליונה (בה יש את עצם הלחי) ולא פותרת מחסור בעצם בלסת התחתונה.
השתלות בזאליות – שימוש בשתלים מיוחדים הקרויים "שתלי דיסק". אלו שתלים המחוברים בבסיסם לדיסק שטוח או מספר דיסקים. בגלל מבנם הייחודי ניתן להחדירם ללסת מצידי החניכיים ולא משיא החניכיים. לא ניתן לבצע שתלי דיסק בלבד אלא יש צורך בשילוב של שתלים רגילים. את השתלים הרגילים מניחים באזורים בהם יש עצם ואילו את שתלי הדיסק באזורים מחוסרי עצם.

שתלים קצרים – בשיטה זו יש שימוש בשתלים קצרים יותר, באורך של מתחת ל-10 מ"מ. ניתנים לשימוש כאשר אין גובה עצם מספק ולעיתים מהווים אופציה בהשתלות שיניים ללא השתלת עצם . ישנה מגבלה בטיפול באמצעות שתלים קצרים מאחר ולעיתים דרוש אורך שתל סטנדרטי לצורך עמידה בעומסי הלעיסה.


השתלת העמסה מידית על 4 -6 שתלים
עם התקדמות הרפואה ניתן לטפל בפשטות ברוב המקרים שנזקקו בעבר להשתלת עצם על מנת להשתיל שתלים. בין השיטות הקיימות נמצא שתלים בזווית אלכסונית שלמעשה עוקפים את הסינוס ומבטלים את צורך בהרמות סינוס והשתלות עצם. השתל הזוויתי ארוך מהרגיל ולכן מקבל אחיזה טובה בעצם ומאפשר לחבר עליו שיניים מתפקדות כבר ביום ההשתלה ללא או מעט תופעות לוואי, דבר המאפשר למטופלים לחזור לשגרת יומם מידית . 

השתלה בזאלית היא שיטה נוספת כאשר יש חוסר נרחב של עצם בלסתות.
עצם הלסת שלנו מורכבת משני חלקים:
עצם בזאלית שהיא עצם בסיסי ועצם אלבאולרית שהיא העצם שאוחזת בשיניים ושנספגת כאשר אנו מאבדים שיניים ואז היא נעלמת!  לעומתה, עצם בזאלית נשארת קיימת גם ללא שיניים בפה, וזהו ההבדל המהותי בין שני סוגי עצמות אלו.
על עיקרון זה מבוססת שיטת ההשתלות הבזאליות. השתלים בהשתלה בזאלית הם ייחודיים שמחודרים ונתמכים על ידי העצם הבזאלית, שנותרת קיימת במטופלים שהוגדרו כ"מחוסרי עצם".
השתלים ייחודיים בצורתם ובטכניקת ההתקנה שלהם
 הם בעלי צורה של דיסק שטוח (לעומת צורת בורג של שתל רגיל. דרך ההתקנה שלהם שונה – בגלל צורתם הייחודית ניתן להחדירם בצד החניכיים ולא ברכס החניכיים (כמו שמבוצע בשתלים רגילים). בנוסף, על מנת ששתלי הדיסק הייחודיים יהיו יציבים בלסת ולא ינועו בתוכה, מומלץ בנוסף לעגן אותם עם שתלים רגילים, על ידי ביצוע גשר מיידי על אותם שתלים. בצורה זו המטופל יוצא מהמרפאה כבר עם שיניים זמניות שאינן נשלפות.

לעיתים כאשר גם באזורים קדמיים אין מספיק עצם כדי לעגן שתלים בהטיה. התחבטו החוקרים איך לעזור גם לאנשים אלה ומצאו פתרון: שתלים זיגומטיים 


שתלי זיגומה?

כתרים חרסינה.png

שתלים זיגומטיים או שתלי זיגומה הם שתלים מיוחדים שאינם מעוגנים כמו שתלים רגילים אל עצם הלסת, אלא אל עצם הלחי – הנקראת בלטינית עצם הזיגומה. הם ארוכים במיוחד, בשל המרחק בין עצם הלחי אל חלל הפה כפי שמתואר בתמונה . שתלים אלה מאפשרים למחוסרי העצם להימנע מהצורך בבניית עצם או הרמת סינוס ולקבל שיניים קבועות ביום אחד.

הרמת סינוס

כאשר קיים חוסר עצם קיצוני גם באזור האחורי של הלסת וגם באזור הקדמי, ניתן לפתור את הבעיה באמצעות ארבעה שתלי זיגומה, ולקבל שיניים קבועות תוך מספר שעות, כמתואר בתמונה הבאה:

שיניים חדשות במקום השיניים הרעועות ו/או מערכת שיניים קבועה במקום התותבת בתוך יום אחד, כאשר באותו יום, הרופא יעקור את השיניים האבודות, יתקין את השתלים ועליהם יבצע גשר זמני במקום תותבת נשלפת. הטיפול נמשך זמן קצר יחסית (כ-3 שעות), ובדרך כלל אין תופעות לוואי. לאחר תקופה קצרה מותקנת מערכת השיניים הסופית מחרסינה או זרקוניה.

כתובת : יפת 120 תל אביב-יפו

צור/צרי קשר
arrow&v

                                                 תודה על המשוב!

ניתן להגיע בכל אמצעי התחבורה הציבורית לבירור לגבי קווי אוטובוסים 

להגעה נא ללחוץ על הקישורים הבאים:

לקווי אוטובוס דן: 

https://www.dan.co.il/lines/linedetails.aspx?lineinfo=10-

 

לקווי אוטובוס אגד: 

https://www.bus.co.il/otobusimmvc/Line_Places/1010/83_1_-196162609